Blogosferă — 30 martie 2012
Zapping Blogosferic 12

Blog KEY

Au trecut trei săptămâni de la ultimul zapping blogosferic aşa că hai să mai vedem câteva recomandări bombănite, adunate de prin incursiunile zilnice din blogosfera noastră:

Nechita Gabriel ne întreabă dacă blogul nostru este uşor de folosit şi ne dă câteva sfaturi despre usability.

- “Cum alegi bloggerul ? Puneți-vă în locul companiilor sau a agențiilor”.  La această întrebare ne da răspunsul Razvan

 - “Pe pieţele civilizate o sa vezi bannere, affiliate marketing pe bloguri, dar nu campanii de PR” … cam aşa spune Vali şi putem să-l credem sau nu.

- Pe 7tutoriale Codruţ a scris  despre  ”8 Metode prin care Instalarea Standard a Aplicaţiilor Distruge Performanţa Sistemului”

- Pentru posesori de iPhone  40 Secret - iPhone Features and Shortcuts

Cam atât pentru această repriză de zapping blogosferic, acestea sânt recomandările  de astăzi şi până la o noua porţie de linkuri bombănite vă doresc blogăreală plăcută … pe aici sau prin alte părţi ale blogosferei!

Partajează

Articole asemănătoare

Despre autor

Un martor 2.0 al vremurilor pe care le trăim ... uneori incomod. Mai bombanesc blogosferic cand am timp si pe: NeaBlogu sau pe Romania pe Blog

(3) comentarii

  1. De acord cu Razvan Baciu, dar nu in totalitate. Alegerea poate fi si proasta si nu mereu notorietarea exprima calitatea!

  2. Gabi o sa ajunga foarte cunoscut. Citeste cate o carte pe saptamana, asa ca iti dai seama. Recomndarea lui, sa luati cartea lui Steve Krug (Don’t make me think), este unul dintre cele mai bune sfaturi de dat pentru bloggeri.