Am găsit pe acest site un mic top al jocurilo de pe Android pentru luna august 2012 , top pe care vreau să-l semnalez pasionaţilor de jocuri pe telefon sau tabletă. Eu mărturisesc că nu prea mă mai joc, nici pe telefon, tableta nu am iar pe Desktop PC nu mai am instalat niciun joc.
Pe smartpfone mai am instalate vreo patru jocuri ( Dear Hunter, Guerrilla Bob, Shadow Guardian Legend of Seven Stars) şi asta doar pentru cazurile când nu am internet, sînt blocat undeva şi chiar nu voi avea ce face. Cred că au trecut mai bine de trei luni de când nu am mai deschis niciun joc pe telefon.
Dar să lăsăm jocurile de pe telefonul meu şi … să bată tobele, să cânte trompetele şi să vedem topul jocurilor pentru luna august 2012, propus de androidizen.com … (cu toate că eu aş fi pus pe primele două locuri Agent Dash şi Shine Runners)
Top 5 Android Games – August 2012
- 1 – Bert In Space
- 2 – Chainsaw Bunny
- 3 – Shine Runners
- 4 – Agent Dash
- 5 – Retired Wizard Story
Iar dacă vreţi să vă faceţi o idee despre fiecare din aceste jocuri, puteţi urmări explicaţiile din video.
Topul vostru cum ar fi aratat ?
P.S. Astăzi Google în locul logoului obişnuit a introdus un mic joc care ne aduce aminte de serialul SF cel mai popular de pe planeta ajuns la a 46-a aniversare – Star Trek: Seria Originală.
sursa foto




Aoleu ce s-a schimbat topul fata de 2011,
La fel si eu nu prea ma joc, insa ce am instalat ca jocuri, sunt Spanzuratoarea in romana, Drumpad-uri si o chiara. Nu sunt ele chiar jocuri dar asa de plictiseala sunt bune.
Cat de plictisit trebuie sa fii sa joci ? Sau mai bine zis de cat timp liber poti sa dispui sa mai si joci ?
o sa trec si eu cat de curand pe Android 🙂 @albinuta veninoasa : te joci in metrou in drum spre casa sau cand vrei sa te relaxezi 10min, doar nu crezi ca te joci ore intregi la telefon..
incearca si „Slice Ice”
Interesant joc.
edit by owner – pentru un link trebuie sa te straduiesti mai mult
M-am cam jucat si eu Shine Runners intr-o dimineata :))