Nu prea sînt multe comentarii de făcut pentru că filmuleţul este impresionant şi în doar 6 minute şi 33 de secunde ne arată cum am ajuns pe Marte, cu toate etapele, de la lansarea de pe Terra şi până la aşezarea vehiculului autonom Curiosity pe solul marţian.
Şi după ce aţi văzut varianta noastră, a pământenilor, iată şi adevarul gol goluţ despre fotografiile transmise de pe planeta Marte … ceea ce dovedeşte că extratereştrii nu ne doresc răul ci vor doar să ne mai lase puţin să credem că sîntem unici şi singuri în univers 🙂 (fotografie preluată de aici)
Dacă am zâmbit măcar puţin, putem reveni la o abordare mai serioasă a subiectului şi vă invit pe blogul lui Manuel Cheța ca să vedeţi prima imagine panoramică la 360 de grade de pe planeta Marte, realizată de Andrew Bodrov din imaginile transmise pe Terra de catre modulul Curiosity.
:)) Tare a doua poza…
Sau o chestie mai serioasa… http://www.youtube.com/watch?v=n4tgkyUBkbY
misto glumita, but partly it can be true, sau este, dar pt alte planete…asteptati un an sau doi, si vor recunoaste
Sa speram ca nu, desi ar fi interesant sa descoperim ca mai exista si alte forme de viata, similare cu ale noastre.
Frumos video si interesanta fotografie. Un pas mare ca micul robot Curiosity a reusit sa ajunga pe Marte si vom putea afla mai multe informatii despre universul inconjurator.
A doua poză e genială, foarte amuzantă :)))
Imi place mult a doua poza, dar si ideea in sine, de gluma facuta pentru ochii nostri… :))
Poza face totul! 🙂
Eu cred ca a plecat odata cu Smiley pe Marte (Smiley-Plec pe Marte) 😀
Smiley e in dreapta si nu se vede in cadru 🙂
Este o adevarata conspiratie mondiala creata de oamenii care vor sa nu stim ADEVARUL !!! Singurul om care a ajuns pe Marte este Chuck Norris iar asta domnilor, se intampla doar odata in viata.
Pur si simplu geniala a doua poza :))
Interesant filmuletul si am facut si haz de necaz cu a doua poza dar ce sa faci daca chiar ar fi adevarat ?